Cuma, Ağustos 19, 2011

Text Actions ile tüm programlar elinizin altında

Android için favori programlarımdan biri Text Actions. Program Windows Vista ve Windows 7'nin başlat menüsü gibi bir özelliğe sahip: Baş harfleri yazarak programları bulup açabiliyorsunuz. Hiçbir şey yazmazsanız son açtığınız programlar listeleniyor. Ayrıca cihazın ayarlarına da hızlı erişim imkanı veriyor. Örneğin "mute" ya da "silent" yazıp enter'a basarak sessiz profili aktifleştirebilir, "mute off" yazarak tekrar sesli profile geçebilirsiniz.


Bu tür programları seviyorum. İster masaüstünde olsun ister tablete, hız kazandırıyorlar. Text Actions bana yıllar önce Apple'ın çıkardığı Newton isimli cep bilgisayarının "Assist" özelliğini hatırlatıyor. Biraz daha akıllanırsa, daha çok komutu tanıyabilirse muhteşem bir program olabilir. Örneğin "game" yazdığımda cihazda yüklü oyunları listeleyebilir. Elbette bütün oyunları bilmesi zor olur ama, hiç değilse popüler olanları listeleyebilir. Ya da favori web sitelerimi tanıyabilir. Geliştirilmeye son derece açık.

Sonuç olarak, Android cihazınız ister tablet ister telefon olsun, ister klavyeli ister dokunmatik olsun, Text Actions'ı mutlaka denemelisiniz.

İlgili linkler
Android Market'te Text Actions
Diğer Android porgramları

Hiç yorum yok:

Son yazılarım

İlginizi çekebilir: