Pazar, Ocak 04, 2009

PDA'da Flash ne zaman işe yarar?

Mobil cihazlar için Adobe Flash desteğinin gerekliliği her zaman tartışılmıştır biliyorsunuz. Özellikle iPhone'un bu destekten yoksun olması otomatik olarak bir kısım insanı "Gereksizdir!" diyen tarafa çekiyor. Windows Mobile işletim sistemini kullanan cihazlarda ise kısıtlı da olsa Flash desteği var, ve biliyor musunuz, bu bazen gerçekten işe yarıyor.

Bugün bunun bir örneğini paylaşmak istedim sizlerle. The Free Dictionary hoşuma giden bir online sözlük, çünkü kelimelerin okunuşlarını üç farklı ağızdan dinleyebiliyorsunuz. Tabi dinleyebilmek için Flash desteğine ihtiyacınız var. Pocket PC'nizde Flash kurulu ise bu sorun değil!

Bu arada, Flash'ın mobil versiyonunun genellikle sorun çıkarttığını da eklemek zorundayım! Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu yazı ve bu sitede yayınlanan bütün diğer yazılar Mobil Yazılar tarafından yazılmıştır ve bütün hakları Mobil Yazılar'a aittir. Başka bir yayında yayınlanamaz. Sitenizin, forumunuzun, blogunuzun ticari amaç taşıyıp taşımaması farketmez. Daha fazla bilgi için lütfen alıntı kurallarına bakınız.

Hiç yorum yok:

Son yazılarım

İlginizi çekebilir: